Implantologia

Implantologia zrewolucjonizowała leczenie stomatologiczne, pozwalając odzyskać pacjentowi piękny uśmiech przy zachowaniu prawidłowego obciążenia zgryzu. Implanty ze wszystkich rodzajów odbudów najlepiej naśladują naturę i pozwalają odtworzyć prawidłowe funkcje zębów.

Implanty nawigowane cyfrowo

To przyszłość implantologii. W oparciu o Tomografie i skany z jamy ustnej tworzony jest cyfrowy model pacjenta. Dzięki zaawansowanym programom możemy idealnie zaprojektować miejsca, w których osadzone będę implanty. Wykonujemy szablony chirurgiczne, które poprowadzą nas w czasie zabiegu.
 Czas implantacji zostaje skrócony do minimum, ponieważ większość pracy wykonaliśmy w komputerze. Nie używamy skalpela, zabieg jest przyjemny i bezbolesny. Również po zabiegu w ogromnej większości nie występują żadne obrzęki ani bóle. Implantologia wreszcie została wprowadzona w XXI wiek.

 

Implant jest to swojego rodzaju śruba, zastępująca korzeń zęba, którą wszczepiamy w kość szczęki lub żuchwy. Dopiero po zabiegu implantacji dobieramy odpowiedni łącznik i montujemy na wszczepie koronę protetyczną.

Dodatkową zaletą implantacji, szczególnie w szczęce, jest zastopowanie zanikania kości i powiększania się zatoki szczękowej.

Zabieg implantacji jest bezbolesny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym, na jednej wizycie. Bardzo często jest dla pacjenta przyjemniejszy niż prosta ekstrakcja zęba.

Jesteśmy licencjonowanym gabinetem firmy Bego, która działa na rynku stomatologicznym od ponad 100 lat, oraz NeoBiotech. Jednak używamy różnych systemów implantologicznych, aby jak najlepiej dobrać uzupełnienie dla warunków w jamie ustnej oraz wymagań i oczekiwań pacjenta.

 Krzysztof Wyrembelski jest absolwentem prestiżowego College of Dental Medicine, prowadzonego przez Prezydenta Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego a także członkiem PSI ( Polskie Stowarzyszenie Implantologiczne), ICOI (The International Congress of Oral Implantologists), DGOI (Deutsche Gesellschaft für Orale Implan­tologie).