Skaner wewnątrzustny: przełom w cyfrowej diagnostyce stomatologicznej

W erze cyfrowej transformacji stomatologii, skaner wewnątrzustny 3D, jakim jest 3Shape TRIOS, oferuje niezrównane możliwości, które znacząco wpływają na komfort pracy lekarzy dentystów oraz ogólne doświadczenie pacjentów podczas wizyt. Dostępny w City Dental, model ten jest przykładem najnowszej technologii, która umożliwia szybsze, bardziej precyzyjne diagnozy i efektywniejsze planowanie leczenia.

Co to jest skaner wewnątrzustny 3Shape TRIOS?

Skaner 3Shape TRIOS to zaawansowane technologicznie urządzenie wewnątrzustne 3D, które pozwala na uzyskanie dokładnego cyfrowego wycisku jamy ustnej w ciągu zaledwie kilku sekund. Wykorzystując innowacyjną technologię skanowania, urządzenie to umożliwia lekarzom wykonanie szczegółowej diagnostyki w bardzo krótkim czasie, co jest kluczowe dla efektywności każdego procesu leczenia. Dzięki temu, pacjenci mogą oczekiwać skróconego czasu wizyty oraz zwiększenia komfortu podczas procedur diagnostycznych.

Kluczowe funkcje i korzyści

Szybkość i precyzja

Skaner 3Shape TRIOS charakteryzuje się zdolnością do przeskanowania pełnego łuku żuchwy w rekordowo krótkim czasie — 11 sekund. Rezultatem są niezwykle precyzyjne obrazy, które natychmiast pojawiają się na monitorze i są gotowe do analizy. Ta błyskawiczna reakcja technologii nie tylko skraca czas potrzebny na diagnostykę, ale także pozwala na natychmiastowe przystąpienie do planowania leczenia, co jest ogromną zaletą w szybko zmieniającym się środowisku medycznym.

Komfort pacjenta

Przechodząc na cyfrowe metody diagnostyczne, 3Shape TRIOS eliminuje potrzebę stosowania tradycyjnych, często niekomfortowych wycisków, które mogą powodować u pacjentów uczucie dyskomfortu lub nawet lęku przed zabiegami. Dzięki cyfrowemu skanowaniu, cały proces jest szybki, bezbolesny i znacznie mniej stresujący dla pacjenta.

Funkcjonalność i elastyczność

3Shape TRIOS oferuje szeroki zakres funkcji, takich jak pomiar koloru zębów, wykonanie zdjęć w wysokiej rozdzielczości (HD) oraz użycie kamery wewnątrzustnej, co jest niezwykle przydatne podczas diagnozowania i planowania leczenia. Jego system otwarty umożliwia eksportowanie plików w formacie STL, co zapewnia kompatybilność z różnymi systemami oprogramowania stomatologicznego na całym świecie.

Ochrona środowiska

Skanowanie cyfrowe, które oferuje 3Shape TRIOS, pozwala na ograniczenie zużycia materiałów jednorazowego użytku, takich jak silikonowe masy wyciskowe czy gips, przyczyniając się do znacznego zmniejszenia ilości odpadów produkowanych przez praktyki dentystyczne. Jest to krok w kierunku bardziej zrównoważonej praktyki stomatologicznej, która dba o środowisko naturalne.

Jak 3Shape TRIOS wpływa na procesy w City Dental?

W City Dental skaner 3Shape TRIOS jest nie tylko narzędziem codziennej pracy, ale stanowi oś wspierającą zaawansowane procedury cyfrowego projektowania uśmiechu oraz kompleksowe planowanie terapii, włączając w to ortodoncję i protetykę. Umożliwia realizowanie zaawansowanych procedur w obrębie jednej wizyty, co jest ogromnym atutem dla pacjentów ceniących swój czas i komfort.

Podsumowanie

Skaner 3Shape TRIOS nie jest tylko wsparciem dla codziennej praktyki stomatologicznej, ale stanowi kluczowe narzędzie, które zdecydowanie podnosi jakość opieki stomatologicznej, precyzję diagnostyki, skraca czas leczenia i poprawia komfort pacjentów. Dzięki niemu, lekarze mogą szybciej reagować na potrzeby pacjentów, oferując im najwyższy standard opieki.

Jeśli interesuje Cię leczenia przy użyciu skanera 3Shape TRIOS, zachęcamy do umówienia się na konsultację w City Dental. Nasz zespół specjalistów zapewnia profesjonalną opiekę i dostosuje plan leczenia do Twoich indywidualnych potrzeb. Zarezerwuj wizytę już dziś i dołącz do grona zadowolonych klientów, którzy cieszą się zdrowym i pięknym uśmiechem każdego dnia!

Did you like this? Share it!

Szybki kontakt