Leczenie paradontozy

Paradontoza to choroba tkanek otaczających ząb, która w konsekwencji prowadzi do rozchwiania i utraty zębów.
Bakterie obecne w kamieniu nazębnym powodują powstawanie stanów zapalnych, objawiających się krwawieniem z dziąseł. Jest to najistotniejszy sygnał dla pacjenta o konieczności podjęcia leczenia. Zdrowe dziąsła nigdy nie krwawią, dlatego powinien być to znak, że czas zadbać o swoją jamę ustną.

Dlaczego warto rozpocząć leczenie paradontozy w City-Dental?

Zdrowe przyzębie warunkuje zdrowie całego organizmu. Badania naukowe potwierdzają, że nieliczne choroby jamy ustnej są współodpowiedzialne za choroby sercowo-naczyniowe, choroby układu oddechowego i nerek oraz cukrzycę. Mogą stanowić tzw. ogniska siejące.

Jeśli zauważyłeś krew na szczoteczce, nieprzyjemny zapach z ust lub rozchwianie zęba jak najszybciej musisz zgłosić się do lekarza, gdyż choroba długo rozwija się bezobjawowo!
W City-Dentalu zwalczamy bakterie odpowiedzialne za paradontozę bez konieczności użycia antybiotyków, bez lekooporności, całkowicie bezboleśnie.

Chirurgia Periodontologiczna oraz Innowacyjne metody odtwarzania tkanek

Współczesna stomatologia dysponuje również najnowocześniejszymi środkami do tzw. sterowanej regeneracji tkanek.
Emdogain® – ten biologiczny preparat jest wyciągiem uzyskanym z rozwijającego się zawiązka zębowego młodych świnek (białko szkliwne). Żel nakłada się na powierzchnię odpowiednio przygotowanego korzenia zęba podczas zabiegu płatowego (flap-a). Białka powodują regenerację tkanek przyzębia w sposób naśladujący naturalny rozwój struktur.

Innym materiałem służącym odtwarzaniu kości jest Bio-Guide® – błona kolagenowo-resorbowalna, która odizolowywuje miejsce uszkodzenia od szkodliwych w tym wypadku tkanek nabłonkowych i tworzy obszar, do którego mogą wnikać rozmnażać się w nim i różnicować komórki macierzyste, zdolne pobudzać wytwarzanie kości.

Ubytki kości można też wypełniać substytutem kości Bio-Oss® -granulat naturalnej kości pochodzenia odzwierzęcego.
Warunkiem zastosowania tych najnowszych osiągnięć nauki w dziedzinie periodontologii jest całkowite wyleczenie jamy ustnej, idealna higiena, a przede wszystkim świadoma współpraca pacjenta z lekarzem. Należy podkreślić, że w każdym przypadku trzeba zadbać o zrównoważony zgryz, uzupełniając braki zębowe lub ortodontycznie skorygować jego wadę. Warunkuje to bowiem prawidłowy rozkład sił w czasie żucia i pozwala uniknąć przeciążeń kości przyzębia.

Umów się na wizytę w City-Dental

Nawet niewielkie i mało niepokojące objawy mogą wskazywać na początek poważnej choroby dziąseł. Nie należy więc bagatelizować żadnych sygnałów i koniecznie umówić się na wizytę. W City-Dental.pl dbamy o najlepszą opiekę dla pacjentów. Wystarczy zadzwonić i umówić się na konsultację, podczas której lekarz określi dokładnie, co może być przyczyną niepokojących objawów.

Szybki kontakt