Protetyka

W City-Dental zajmujemy się profesjonalnym i kompleksowym leczeniem protetycznym. Dzięki najnowocześniejszym technologiom i najlepszym materiałom adhezyjnym w naszym Centrum Stomatologicznym preferujemy protetykę i stomatologię mikroinwazyjną. Należy pamiętać, że protetyka w fazie leczenia nie wyklucza z życia codziennego! Pacjent zawsze zaopatrywany jest w estetyczne odbudowy czasowe.


Licówki porcelanowe

Kiedy pacjent nie jest zadowolony z kształtu czy też koloru swoich zębów (np. z uwagi naprzebarwienia po leczeniu kanałowym) lub doznał urazu, wykonujemy licówki porcelanowe. Mamy wiele rodzajów porcelany, którą dobieramy indywidualnie. Specjalizujemy się w wykonawstwie licówek mikroinwazyjnych, gdzie preparacja występuje tylko w szkliwie i liczy 0,2 – 0,3 mm! Istnieje również możliwość wykonania licówek porcelanowych bez preparacji, wtedy w ogóle nie dotykamy zębów wiertłem. Dzięki zastosowaniu tej metody możemy przy bardzo małej lub niemal bez ingerencji w tkanki zęba całkowicie zmienić uśmiech pacjenta.


Korona protetyczna

W przypadku dość dużego zniszczenia zęba i braku możliwości odbudowy jego zrębu materiałem kompozytowym, wykonujemy koronę, która ma również zastosowanie przy zmianie kształtu i koloru zęba. Korona ceramiczna, pełnoceramiczna lub porcelanowa jest niczym czapka, którą nakładamy na ząb. W naszym gabinecie stomatologicznym protetyk stosuje korony porcelanowe napalane na metalu, korony ceramiczne na podbudowie z tlenku cyrkonu oraz korony pełnoceramiczne. Dzięki najnowocześniejszym technologiom i najlepszym materiałom adhezyjnym wykonujemy odbudowy mikropreparacyjne oraz półkorony, zostawiając jak najwięcej zdrowych tkanek zęba.


Most

Jeśli u Pacjenta brak jednego lub większej ilości zębów i nie ma możliwości lub są przeciwwskazania do wykonania implantacji, wykonujemy most protetyczny. Możemy porównać go do mostu prowadzącego przez rzekę, na której brzegach znajdują się filary mostu, a część przez którą przechodzimy to przęsło odbudowujące brakujące zęby. Most protetyczny jest także używany podczas leczenia paradontozy, ponieważ wiąże zęby razem, zapobiegając ich rozchwianiu, co przeciwdziała ich przedwczesnej utracie. Protetyka City-Dental oferuje mosty adhezyjne, akrylowe, porcelanowe na podbudowie metalowej, oraz z tlenku cyrkonu, a także pełnoceramiczne.


Proteza szkieletowa i proteza acetalowa

Są to protezy oparte na szkielecie, wykonanym z metalu lub acetalu, dzięki czemu doskonale przenoszą siły żucia na zęby, które znajdują się w jamie ustnej, nie niszcząc przy tym wyrostka zębodołowego. W przypadku paradontozy i rozchwiania zębów można wykonać szyno-protezę, która zapobiegnie dalszemu rozchwianiu i utracie zębów.


Proteza akrylowa

Z akrylu wykonujemy najczęściej protezy całkowite, kiedy pacjent nie ma już żadnych zębów w jamie ustnej. Są one bardzo estetyczne, mamy do wyboru różne kształty i kolory. Wedle życzenia mogą one być akrylowe lub porcelanowe, a w wybranych przypadkach możemy zastosować protezy z miękkim podłożem lub elastyczne.


Dlaczego warto zdecydować się na leczenie protetyczne w City-Dental?

W naszym gabinecie zaczynamy zawsze od szczegółowej rozmowy z pacjentem na temat jego oczekiwań i potrzeb, następnie dokonujemy dokładnej analizy danego przypadku i przedstawiamy pacjentowi do wyboru wszystkie możliwe plany leczenia. Na wszystkich etapach leczenia pytamy pacjenta o zdanie i dopiero po ostatecznej akceptacji cementujemy pracę na stałe. O wszystkich pacjentów dba profesjonalny zespół lekarzy i personel medyczny.

Przykładamy ogromną wagę do prawidłowego ustawienia stawu skroniowo-żuchwowego, ponieważ jest to jeden z najważniejszych elementów podczas leczenia protetycznego. Zgryz musi być prawidłowy. Zaburzenia i trzaski w stawie mogą powodować mocne bóle głowy i poważne zagrożenia zgryzowe w przyszłości. W naszym gabinecie zajmujemy się deprogramacją stawu, ustawianiem go w prawidłowym położeniu i modelowaniem zgryzu na nowo, jeśli jest taka potrzeba. Wykonujemy także relaksacyjne masaże, które zmniejszają napięcie mięśni żwaczy i skroniowych.

Nawet najdoskonalsza proteza to nie to samo, co naturalne uzębienie. Pacjentom zagrożonym utratą zębów z powodu chorób przyzębia oferujemy leczenie paradontozy laserem. Biostymulacja przyspiesza gojenie dziąseł i eliminuje stany zapalne. Zapobiega odsłanianiu szyjek zębowych.

Pacjentom poszukującym najwyższego komfortu polecamy implanty zębów. Dzięki osadzeniu w kanale korzeniowym i zrośnięciu z kością implanty zachowują się jak własne zęby. Są nieruchome, estetyczne, dają komfort jedzenia i codziennej higieny.

Umów się na wizytę i zadbaj o leczenie protetyczne swojej jamy ustnej

Protetyka wciąż jest dziedziną, która wśród ludzi wywołuje dość spory dyskomfort. Temat tabu powoli schodzi jednak na bok, z uwagi na fakt, że zdrowie i komfort psychiczny są najważniejsze. Odpowiednio dobrana proteza to brak dyskomfortu podczas jedzenia, mówienia oraz prostych czynności jak uśmiech do drugiego człowieka. Jeśli Ty też marzysz o nowej jakości życia, umów się na wizytę do City-Dental i spotkaj się podczas konsultacji z naszym protetykiem, który ustali odpowiedni sposób leczenia. Zmianę zacznij od siebie. Już dziś!

 

Szybki kontakt