Protetyka

W City-Dental zajmujemy się profesjonalnym, kompleksowym leczeniem protetycznym. Dzięki najnowocześniejszym technologiom i najlepszym materiałom adhezyjnym w Naszym Centrum Stomatologicznym preferujemy protetykę i stomatologię mikroinwazyjną! Należy pamiętać, że protetyka w fazie leczenia nie wyklucza z życia codziennego! Pacjent zawsze zaopatrywany jest w estetyczne odbudowy czasowe.


Licówki porcelanowe

Kiedy pacjent nie jest zadowolony z kształtu, koloru zębów (np. przebarwienia po leczeniu kanałowym) lub doznał urazu, wykonujemy licówki porcelanowe. Mamy wiele rodzajów porcelany, którą dobieramy indywidualnie. Specjalizujemy się w wykonawstwie licówek mikroinwazyjnych, gdzie preparacja występuje tylko w szkliwie i liczy 0,2 – 0,3 mm! A także licówek porcelanowych bez preparacji, wtedy w ogóle nie dotykamy zębów wiertłem! Dzięki zastosowaniu tej metody możemy przy bardzo małej lub bez ingerencji w tkanki zęba całkowicie zmienić Państwa uśmiech.

Korona protetyczna

Jeśli nastąpi bardzo duże zniszczenie zęba i nie mamy możliwości odbudowy jego zrębu materiałem kompozytowym wykonujemy koronę, ma ona także zastosowanie przy zmianie kształtu i koloru zęba. Korona ceramiczna, pełnoceramiczna lub porcelanowa jest niczym czapka, którą nakładamy na ząb. W naszym gabinecie stomatologicznym protetyk stosuje korony porcelanowe napalane na metalu, korony ceramiczne na podbudowie z tlenku cyrkonu oraz korony pełnoceramiczne. Dzięki najnowocześniejszym technologiom i najlepszym materiałom adhezyjnym wykonujemy odbudowy mikropreparacyjne oraz półkorony, zostawiając jak najwięcej zdrowych tkanek zęba.


Most

Jeśli brak jest jednego lub większej ilości zębów i nie ma możliwości, lub są przeciwwskazania, do wykonania implantacji wykonujemy most protetyczny. Możemy porównać go do mostu przez rzekę, na której brzegach mamy filary mostu, a część przez którą przechodzimy to przęsło odbudowujące brakujące zęby. Most protetyczny jest także używany podczas leczenia paradontozy, ponieważ wiąże zęby razem, zapobiegając ich rozchwianiu, co przeciwdziała ich przedwczesnej utracie. Protetyka City-Dental oferuje mosty adhezyjne, akrylowe, porcelanowe na podbudowie metalowej, oraz z tlenku cyrkonu, a także pełnoceramiczne.


Proteza szkieletowa i proteza acetalowa

Są to protezy oparte na szkielecie, wykonanym z metalu lub acetalu, dzięki temu doskonale przenoszą siły żucia na zęby, które są w jamie ustnej, nie niszcząc przy tym wyrostka zębodołowego. W przypadku paradontozy i rozchwiania zębów możemy wykonać szyno-protezę, która zapobiegnie dalszemu rozchwianiu i utracie zębów.


Proteza akrylowa

Z akrylu wykonujemy najczęściej protezy całkowite, kiedy pacjent nie ma już żadnych zębów w jamie ustnej. Są one bardzo estetyczne, mamy do wyboru różne kształty i kolory zębów. Wedle życzenia mogą one być akrylowe lub porcelanowe, w wybranych przypadkach możemy zastosować protezy z miękkim podłożem lub elastyczne.


Leczenie zaburzeń stawu skroniowo-żuchwowego, napięć mięśniowych i bólów głowy

Przykładamy ogromną wagę do prawidłowego ustawienia stawu skroniowo-żuchwowego, ponieważ jest to jeden z najważniejszych elementów podczas leczenia protetycznego. Zgryz musi być prawidłowy, a nie ustawiany na oko! Zaburzenia i trzaski w stawie mogą powodować mocne bóle głowy i poważne zagrożenia zgryzowe w przyszłości. W naszym gabinecie zajmujemy się deprogramacją stawu, ustawiamy go w prawidłowym położeniu i na nowo modelujemy zgryz jeśli jest taka potrzeba. Wykonujemy także relaksacyjne masaże, które zmniejszają napięcie mięśni żwaczy i skroniowych.

Oczywiście lepiej zapobiegać utracie zębów, niż korzystać z metod protetycznych. Nawet najdoskonalsza proteza to nie to samo, co naturalne uzębienie. Pacjentom zagrożonym utratą zębów z powodu chorób przyzębia oferujemy leczenie paradontozy laserem. Biostymulacja przyspiesza gojenie dziąseł i eliminuje stany zapalne. Zapobiega odsłanianiu szyjek zębowych.

Pacjentom poszukującym najwyższego komfortu polecamy implanty zębów. Dzięki osadzeniu w kanale korzeniowym i zrośnięciu z kością implanty zachowują się jak własne zęby. Są nieruchome, estetyczne, dają komfort jedzenia i codziennej higieny.

W naszym gabinecie zaczynamy zawsze od szczegółowej rozmowy z pacjentem na temat jego oczekiwań i potrzeb, następnie dokonujemy dokładnej analizy danego przypadku i przedstawiamy pacjentowi do wyboru wszystkie możliwe plany leczenia. Na wszystkich etapach leczenia pytamy pacjenta o zdanie i dopiero po ostatecznej akceptacji cementujemy pracę na stałe. Zapraszamy na konsultacje u naszego protetyka.

 

Call Now ButtonSzybki kontakt