Leczenie ciężarnych

Przekonanie, iż będąc przy nadziei należy unikać stomatologa jest błędne!

Szacuje się, że paradontoza aż siedmiokrotnie zwiększa ryzyko przedwczesnego porodu i przyjścia na świat dziecka o mniejszej masie urodzeniowej. Ponadto substancje chemiczne, które produkuje organizm matki walczący z zapaleniem powodują rozwieranie szyjki macicy i przedwczesne skurcze.

Zapalenie dziąseł ciężarnych dotyka niemal co drugą kobietę!!!

Niestety nieleczone może zaatakować kość i doprowadzić w konsekwencji do utraty zębów. Przekrwione dziąsła stają się rozpulchnione i wrażliwe na urazy. Oszczędzamy wówczas obolałe miejsca przy szczotkowaniu, co powoduje nagromadzenie bakterii i stan zapalny, niekorzystnie wpływający na dziecko.
U 10% kobiet występuje tzw. ziarniniak ciężarnych.

Wyrasta najczęściej w okolicy brodawki dziąsłowej jako duży, czerwony lub fioletowy guz. Nie jest groźny, a jego obecność związana jest z hormonalnym przerostem drobnych naczyń krwionośnych. Zmiana wymaga konsultacji z lekarzem stomatologiem.
W City- Dentalu gwarantujemy kobietom ciężarnym leczenie bezpiecznymi, nowoczesnymi metodami, przy udziale specjalnie dobranych środków i technologii indywidualnie dobranych do potrzeb danej pacjentki.

Call Now ButtonSzybki kontakt