Leczenie ciężarnych

Przekonanie, iż będąc przy nadziei należy unikać stomatologa jest błędne! Szacuje się, że paradontoza aż siedmiokrotnie zwiększa ryzyko przedwczesnego porodu i przyjścia na świat dziecka o mniejszej masie urodzeniowej. Ponadto substancje chemiczne, które produkuje organizm matki walczący z zapaleniem powodują rozwieranie szyjki macicy i przedwczesne skurcze. Zapalenie dziąseł ciężarnych dotyka niemal co drugą kobietę.

Dlaczego warto wybrać się na wizytę do City-Dental będąc w ciąży?

Nieleczone zapalenie dziąseł może zaatakować kość i doprowadzić w konsekwencji do utraty zębów. Przekrwione dziąsła stają się rozpulchnione i wrażliwe na urazy. Oszczędzamy wówczas obolałe miejsca przy szczotkowaniu, co powoduje nagromadzenie bakterii i stan zapalny, niekorzystnie wpływający na dziecko. U 10% kobiet występuje tzw. ziarniniak ciężarnych. Wyrasta on najczęściej w okolicy brodawki dziąsłowej jako duży, czerwony lub fioletowy guz. Nie jest groźny, a jego obecność związana jest z hormonalnym przerostem drobnych naczyń krwionośnych. Zmiana wymaga konsultacji z lekarzem stomatologiem.


W City- Dentalu gwarantujemy kobietom ciężarnym leczenie bezpiecznymi, nowoczesnymi metodami, przy udziale specjalnie dobranych środków i technologii indywidualnie dobranych do potrzeb danej pacjentki. Obalamy mit na temat tego, że w ciąży nie należy leczyć zębów.

Umów się na wizytę w City-Dental.pl

Jesteś w ciąży i odczuwasz problem związany ze swoją jamą ustną, ale obawiasz się leczenia w swoim stanie? Odrzuć zmartwienia i umów się na wizytę w City-Dental.pl. Nasi specjaliści doskonale wiedzą w jaki sposób bezpiecznie postępować z kobietami przy nadziei. Twoje zęby będą zdrowe, a Ty nie będziesz narażona na żadne konsekwencje zdrowotne w wyniku powikłań. Zadbamy o to, aby również Twoje dziecko było bezpieczne podczas całego procesu leczenia!

Szybki kontakt