Stomatologia dziecięca

Stomatolog dziecięcy

Dentysta u wielu dzieci wywołuje strach i niepokój. W City-Dental.pl odczarowujemy mit i sprawiamy, że wizyta u stomatologa staje się czymś naturalnym, rutynowym i przede wszystkim bezbolesnym. Gabinet City-Dental.pl specjalizuje się w leczeniu uzębienia u dzieci przy udziale najmniej inwazyjnych metod, bez wiercenia. Stomatolog dla dzieci nie naraża małych pacjentów na przykre wspomnienia z wizyty u dentysty, ponieważ naszym priorytetem jest zapewnienie im przyjaznej atmosfery. Dzieci mają kącik zabaw, a w nagrodę otrzymują naklejki „dzielny pacjent” i kolorowe balony, pompowane przy użyciu dmuchawki stomatologicznej. Z baloników skręcamy psy, żyrafy, motylki, samoloty i inne balonowe niespodzianki.


Dlaczego warto wybrać stomatologa dziecięcego w City-Dental?


Jesteśmy kliniką, która stosuje nowoczesne i bezbolesne leczenie zębów u dzieci. Korzystamy z dwóch metod, które przynoszą bardzo dobre efekty, a dzieci nie odczuwają dzięki nim żadnego bólu i dyskomfortu. 

  • Ozonowanie zębów

Terapia ozonem polecana jest w stomatologii dziecięcej, ponieważ zabiegi trwają krótko i są bezbolesne. Ozon zapobiega i niszczy nie tylko bakterie, ale też grzyby i wirusy. Jest idealnym rozwiązaniem zamiast antybiotykoterapii. Zapobieganie i leczenie próchnicy butelkowej przy użyciu ozonoterapii jest wiodącym rozwiązaniem na całym świecie. Stanowi alternatywę dla impregnacji, czyli lapisowania ząbków, które pozostawia wszystkie zęby dziecka czarne do czasu ich wypadnięcia. 

Ogromnym problemem wśród dzieci jest obecnie próchnica butelkowa. Najczęstszą przyczyną jest podawanie dziecku w nocy soków, słodkich herbatek i mleka. Cukier obecny w tych produktach gnije przez całą noc pod wargą, doprowadzając do tego, że siekacze stają się najpierw mlecznobiałe, potem brunatne, a w konsekwencji czarne i szybko się łamią. Proces próchnicowy rozwija się bardzo szybko i czasem po 2-3 miesiącach dziecko traci przednie zęby. Uniemożliwia to dziecku prawidłowy rozwój aparatu mowy i połykania, generując wady zgryzu i wymowy. W City-Dental.pl specjalizujemy się bezbolesnym leczeniu próchnicy butelkowej u najmłodszych, odrzucając metodę malowania zębów dziecka na czarno.

  • Leczenie Żelem Carisolv, Bez Wiercenia

Druga z metod bezbolesnego leczenia zębów u dzieci, z której korzystamy w City-Dental to żel Carisolv, który umożliwia przeprowadzenie leczenia bez wiercenia. Wśród zalet tego zabiegu wyróżnia się między innymi:

  • bezbolesne leczenie pozwala uniknąć podania znieczulenia
  • lepsza adhezja wypełnień
  • usuwanie tylko i wyłącznie tkanki zmienionej chorobowo
  • nienaruszalność zdrowego zrębu zęba
  • leczeniu nie towarzyszą nieprzyjemne odgłosy oraz wibracje
  • dzięki właściwościom antybakteryjnym żel Carisolv odkaża ubytek
  • niszcząc drobnoustroje

Używając żelu, zamiast klasycznej, głośnej wiertarki stomatologicznej, dentysta dziecięcy zapewnia maluchowi komfort i minimalizuje poziom stresu. Zależy nam na tym, aby nie zrażać małego pacjenta na zdenerwowanie i przykre wspomnienia z wizyty w gabinecie stomatologicznym. Na przestrzeni lat sprawdziliśmy już, jak skuteczne są metody, które stosujemy. Dzieci chętnie wracają do naszych gabinetów, bez lęku i stresu. 

Umów swoje dziecko na konsultację stomatologiczną

Jeśli szukasz profesjonalnego stomatologa dziecięcego, który zajmie się leczeniem uzębienia u Twojego dziecka, wybierz City-Dental.pl. Mali pacjenci od lat odwiedzają naszą klinikę, w której nie doświadczą bólu czy strachu podczas leczenia zębów. Wykorzystanie elementów zabawy sprawia, że chętnie do nas wracają. Umów swoje dziecko na konsultację stomatologiczną w najlepszym z możliwych miejsc w Poznaniu. 

 

 

 

Szybki kontakt