Stomatologia dziecięca

Stomatolog dziecięcy

Gabinet City-Dental specjalizuje się w leczeniu dzieci przy udziale najmniej inwazyjnych metod, bez wiercenia. Stomatolog dla dzieci nie naraża małych pacjentów na przykre wspomnienia z wizyty u dentysty, ponieważ naszym priorytetem jest zapewnienie przyjaznej atmosfery. Dzieci mają kącik zabaw, a w nagrodę otrzymują naklejki „dzielny pacjent” i kolorowe balony, pompowane przy użyciu dmuchawki stomatologicznej. Z baloników skręcamy psy, żyrafy, motyle, samoloty i inne balonowe niespodzianki. Dzieci nas kochają i zawsze wracają z radością.


Nowoczesne, bezbolesne leczenie u stomatologa dla dzieci:

  • ozonowanie
  • leczenie żelem Carisolv, bez wiercenia

Ozonowanie zębów:

Terapia ozonem jest polecana w stomatologii dziecięcej, ponieważ zabiegi trwają krótko i są bezbolesne. Ozon zapobiega i niszczy nie tylko bakterie, ale i grzyby oraz wirusy. Jest idealnym rozwiązaniem zamiast antybiotykoterapii. Zapobieganie i leczenie próchnicy butelkowej przy użyciu ozonoterapii jest wiodącym rozwiązaniem na całym świecie. Stanowi alternatywę dla impregnacji, czyli lapisowania ząbków, które pozostawia wszystkie zęby dziecka czarne do czasu ich wypadnięcia. Niestety funduszowa metoda lapisowania, w której stomatolog dziecięcy maluje ząbki na czarno azotanem srebra pozostawia skazę w psychice zarówno dziecka, jak i rodziców.


Niestety próchnica butelkowa stanowi bardzo częsty problem u dzieci. Najczęstszą przyczyną jest podawanie dziecku w nocy soków, słodkich herbatek i mleka. Cukier obecny w tych produktach gnije przez całą noc pod wargą, doprowadzając do tego, że siekacze stają się najpierw mlecznobiałe, potem brunatne, a w konsekwencji czarne i szybko się łamią. Proces próchnicowy rozwija się bardzo szybko i czasem po 2-3 miesiącach dziecko traci przednie zęby. Uniemożliwia to dziecku prawidłowy rozwój mowy i połykania, generując wady zgryzu i wymowy.


W City-Dental dentysta dziecięcy specjalizuje się w leczeniu próchnicy butelkowej, bez malowania zębów dziecka na czarno, w przyjaznej atmosferze.


Leczenie żelem Carisolv, bez wiercenia

Zalety:

  • bezbolesne leczenie pozwala uniknąć podania znieczulenia
  • lepsza adhezja wypełnień
  • usuwanie tylko i wyłącznie tkanki zmienionej chorobowo
  • nienaruszalność zdrowego zrębu zęba
  • leczeniu nie towarzyszą nieprzyjemne odgłosy oraz wibracje
  • dzięki właściwościom antybakteryjnym żel Carisolv odkaża ubytek,
  • niszcząc drobnoustroje

Używając żelu, zamiast klasycznej, głośnej wiertarki stomatologicznej, dentysta dla dzieci zapewnia maluchowi komfort i brak stresu. Zależy nam na tym, aby nie zrażać małego pacjenta i nie pozostawiać w jego psychice nieprzyjemnych wspomnień z wizyty w gabinecie stomatologicznym.

Stomatologia dziecięca City-Dental – to gabinet przyjazny najmłodszym

Call Now ButtonSzybki kontakt