Chirurgia stomatologiczna

 

Ekstrakcje zębów

W naszym gabinecie zawsze dokładamy wszelkich starań, aby nowoczesnymi metodami leczenia uratować zęby przed wyrwaniem. Ekstrakcja, czyli innymi słowy usunięcie zęba to ostateczność, jednak kiedy sytuacja jest podbramkowa, decydujemy się na nią po konsultacji z pacjentem. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i bezpieczny.

Operacyjne ekstrakcje zębów zatrzymanych

Kiedy mówimy o zębach zatrzymanych w większości przypadków problem dotyczy zębów mądrości, czyli tak zwanych „ósemek”. Bardzo często obserwujemy ósemki poziomo położone w kości. Zęby z zakończonym już rozwojem pozostające niewyrznięte, często dają objawy zapalne, mogą one być częściowo lub zupełnie niewidoczne w jamie ustnej. Dzięki wiedzy i dużemu doświadczeniu naszych chirurgów stomatologów, usuwanie ich nie stanowi dla nas większego problemu.

Resekcja korzenia

Dzięki nowoczesnym metodom leczenia endodontycznego zabieg ten wykonywany jest coraz rzadziej. Jest to ostateczność, która ratuje ząb przed ekstrakcją. Resekcja korzenia polega na operacyjnym odcięciu jego wierzchołka wraz z usunięciem zmian zapalnych w jego obrębie (np. torbieli). Korzeń jest wypełniany wstecznie, a na prośbę pacjenta używamy materiału kościozastępczego, aby przyspieszyć leczenie i ustabilizować ząb. Chirurg stomatolog wykonuje resekcje przy wszystkich zębach poprzedzając to dokładną analizą radiologiczną. 

Radektomia i Hemisekcja

Kiedy nie ma możliwości prawidłowego przeleczenia kanałowego zęba wielokorzeniowego i kiedy nie jest możliwa resekcja jego korzenia, konieczna jest wówczas radektomia i hemisekcja. Chirurg stomatolog wykonuje zabieg usunięcia korzenia lub połowy zęba objętego procesem zapalnym, a pozostała część zostaje odbudowana protetycznie.

Plastyka wędzideł

Za krótkie wędzidełko wargi górnej może powodować odsłanianie się szyjek zębowych. Przerośnięte jest powodem powstania diastemy, czyli przerwy między jedynkami. Za krótkie wędzidełko języka powoduje problemy w wymowie litery „r”. Zabieg podcięcia wykonywany specjalnym sprzętem bez skalpela jest bezbolesny, szybki, bez szwów i strachu.

Dlaczego warto skorzystać z powyższych zabiegów w CityDental?

Oferta kliniki City-Dental.pl jest bardzo różnorodna. Dzięki ogromnemu doświadczeniu i wiedzy lekarzy oraz personelu medycznego, nawet chirurgia stomatologiczna w naszej klinice wydaje się prosta. Oferujemy możliwość wykonania tego typu zabiegów bez konieczności używania skalpela, z wykorzystaniem bezbolesnego znieczulenia komputerowego. 

Umów się na wizytę w City-Dental.pl

Tylko Ty jesteś w stanie zadbać o swój piękny uśmiech i zdrowe zęby. Umów się na konsultację dentystyczną w sprawie ekstrakcji zębów i przejdź zabieg bezpiecznie i bezboleśnie, w profesjonalnych rękach. 

 

City Dental

City Dental

Szybki kontakt