Chirurgia stomatologiczna

Ekstrakcje zębów

W naszym gabinecie zawsze dokładamy wszelkich starań, aby nowoczesnymi metodami leczenia uratować zęby przed wyrwaniem. Ekstrakcja jest dla nas ostatecznością, jest zabiegiem bezbolesnym. Usunięcie zęba nie musi być traumatycznym przeżyciem.

Operacyjne ekstrakcje zębów zatrzymanych

Kiedy mówimy o zębach zatrzymanych w większości przypadków problem dotyczy zębów mądrości czyli „ósemek”. Bardzo często obserwujemy ósemki poziomo położone w kości. Zęby z zakończonym już rozwojem pozostające niewyrznięte często dają objawy zapalne, mogą one być częściowo lub zupełnie niewidoczne w jamie ustnej. Dzięki wiedzy i dużemu doświadczeniu chirurga stomatologa usuwanie ich nie stanowi dla nas większego problemu.

Resekcja korzenia

Dzięki nowoczesnym metodom leczenia endodontycznego zabieg ten wykonywany jest coraz rzadziej. Jest to ostateczność, która ratuje ząb przed ekstrakcją. Resekcja korzenia polega na operacyjnym odcięciu jego wierzchołka wraz z usunięciem zmian zapalnych w jego obrębie (np. torbieli). Korzeń jest wypełniany wstecznie, a na prośbę pacjenta używamy materiału kościozastępczego, aby przyspieszyć leczenie i ustabilizować ząb. Chirurg stomatologiczny wykonuje resekcje przy wszystkich zębach poprzedzając to dokładną analizą radiologiczną. Odsłanianie zębów zatrzymanych
podczas leczenia ortodontycznego. Dzięki ścisłej współpracy z lekarzem ortodontą odsłaniamy np. zatrzymane kły.

Radektomia i Hemisekcja

Kiedy nie ma możliwości prawidłowego przeleczenia kanałowego zęba wielokorzeniowego i kiedy nie jest możliwa resekcja jego korzenia. Chirurg stomatolog wykonuje zabieg usunięcia korzenia lub połowy zęba objętego procesem zapalnym, a pozostała część zostaje odbudowana protetycznie.

Plastyka wędzideł

Za krótkie wędzidełko wargi górnej może powodować odsłanianie się szyjek zębowych. Przerośnięte jest powodem powstania diastemy, czyli przerwy między jedynkami. Za krótkie wędzidełko języka powoduje problemy w wymowie litery „r”. Zabieg podcięcia wykonywany specjalnym sprzętem bez skalpela jest bezbolesny, szybki, bez szwów i strachu.

W City-Dental oferujemy chirurgię stomatologiczną bez skalpela!

Bezbolesne znieczulenie komputerowe!

Call Now ButtonSzybki kontakt