Wybielanie zębów po aparatach ortodontycznych

Udało się, nadszedł ten dzień, kiedy w końcu możesz zdjąć aparat ortodontyczny. Tych kilka lat z pewnością Ci się dłużyło, ale w międzyczasie zdążyłeś się pewnie przyzwyczaić. Teraz czas na pełen uśmiech – prosty, idealny, pod linijkę. Ten, o którym zawsze marzyłeś. Niekiedy zdarza się, że tuż po zdjęciu aparatu, zauważyć można wokół kwadratów zamków niewielkie przebarwienia. W końcu jest to miejsce, gdzie nie byłeś w stanie dotrzeć swoją szczoteczką do mycia zębów podczas codziennego procesu szczotkowania. Piękny uśmiech, to nie tylko proste zęby, ale też te śnieżnobiałe. Jak więc sprawić, aby zęby po noszeniu aparatu ortodontycznego były pięknie białe?

Białe zęby po aparacie ortodontycznym

Z pewnością Twoim pierwszym ratunkiem będzie internet. Pamiętaj jednak, że większość produktów, które znajdziesz to chwyty marketingowe, które wiele obiecują, a w rzeczywistości efekt jest po nich absolutnie żaden. Wybielanie zębów ma to do siebie, że je osłabia, dlatego należy wykonywać takie zabiegi pod czujnym okiem lekarza specjalisty, który będzie wiedział, jakich preparatów użyć i o jakim stężeniu. Wybielanie to zabieg stomatologiczny. Powinien więc być on wykonany w gabinecie dentystycznym, ewentualnie w warunkach domowych, ale po konsultacji. Tego trzymaj się przede wszystkim w drodze o piękny, śnieżnobiały uśmiech, a już niedługo będziesz mógł podziwiać go w lustrze i na zdjęciach. Szeroki uśmiech będzie Ci towarzyszył każdego dnia, a każdy będzie prawił Ci komplementy, że po noszeniu aparatu ortodontycznego masz nie tylko proste, ale i śnieżnobiałe zęby. To marzenie jest na wyciągniecie i ręki i w zasadzie zależy tylko od Ciebie. 

Wizyta w gabinecie stomatologicznym

To, co najważniejsze przed zabiegiem wybielania zębów, to konsultacja stomatologiczna. Pamiętaj, że stomatolog musi obejrzeć Twoje zęby i ocenić ich aktualny stan. W ten sposób może wykluczyć wszelkie kwestie, które w trakcie wybielania mogłyby się np. pogorszyć bez wcześniejszej diagnozy. To idealny moment, aby zadać lekarzowi wszelkie nurtujące Cię pytania. Ten rozwieje wątpliwości i opowie, jak przebiega cały proces wybielania zębów po noszeniu aparatu ortodontycznego.

Najlepszy sposób na wybielanie zębów po aparacie ortodontycznym

Nie kupuj niesprawdzonych produktów do wybielania zębów. Skorzystaj z usług, które oferuje stomatolog. Możesz zrobić to w domu, ale produkty zakup w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym lub w konsultacji z lekarzem stomatologiem, tak aby mieć pewność, że Twoje zęby będą pod najlepszą opieką. W City-Dental.pl dbamy o uśmiech naszych pacjentów na najwyższym poziomie. Konsultacja lekarska pozwala nam dobrać odpowiednie środki do wybielania zębów i szybko przystąpić do działania, tak aby pacjent w krótkim czasie zauważył już zadowalający efekt.

Wybielanie zębów wbrew pozorom jest bardzo prostym zabiegiem stomatologicznym, jednak wymaga konsekwencji. Czasem jeden zabieg nie wystarczy, dlatego konieczna jest wcześniejsza konsultacja z lekarzem stomatologiem, który wybierze dla nas odpowiednią metodę wybielania, bezpieczną i skuteczną dla naszych zębów.


Did you like this? Share it!

Szybki kontakt