Myślisz o aparacie ortodontycznym? Oto, co musisz wiedzieć.

aparat ortodontyczny, klinika stomatologiczna Poznań

Idealne zęby to marzenie każdego człowieka. Niestety nie wszyscy się z nimi rodzimy, a naturze najczęściej trzeba w pewien sposób pomóc. Na szczęście niemal z każdym problemem w uzębieniu jesteśmy w stanie poradzić sobie w gabinecie ortodontycznym. Jeśli zależy Ci na prostych zębach i pięknym uśmiechu, w City-Dental możemy Ci to zapewnić. Sprawdź, co powinieneś zrobić.

Rodzaje leczenia ortodontycznego

Istnieje kilka opcji leczenia ortodontycznego, które daje pożądane rezultaty. Najnowsza technologia oraz postęp medycyny sprawiają, że wciąż powstają nowe metody, a leczenie staje się szybkie, bezwysiłkowe i skuteczne.

Wśród metod leczenia ortodontycznego wyróżniamy:

  • aparaty stałe metalowe 
  • aparaty stałe antyalergiczne
  • aparaty ceramiczne i szafirowe
  • szyny Invisilign
  • aparaty podniebienne
  • aparaty ruchome

Jak utrzymać efekty leczenia?

Należy pamiętać, że leczenie ortodontyczne po zdjęciu aparatu stałego musi zostać w pewien sposób utrzymane. W niektórych przypadkach jest to używanie :

  • specjalnego retainera- czyli niewidocznego drucika na stałe przyklejonego do tylnej powierzchni zębów,
  • szyny retencyjnej.

Ruchomych  aparaty retencyjne blokujące dysfunkcje – na przykład złe ułożenie języka przy przełykaniu, ale przede wszystkim mowa również o regularnych wizytach kontrolnych. Zęby oraz dziąsła muszą być utrzymane w jak największej czystości. Higiena jamy ustnej jest kluczowa, zarówno podczas noszenia aparatu, jak i już po jego zdjęciu.

Podczas noszenia aparatu nie należy spożywać twardych pokarmów, ponieważ może to doprowadzić do zniszczenia aparatu ortodontycznego. Dieta powinna być zróżnicowana, ale zdrowa. Należy raczej unikać takich produktów, jak orzechy, jabłka w całości , niepokojone marchewki  oraz twarde słodycze oraz przede wszystkim guma do żucia, czy karmel, które przyklejają się do zębów i aparatu.

Początki, zaraz po założeniu aparatu mogą być nieco niekomfortowe. Jest to jednak oznaka, że leczenie już zaczyna działać i na rezultaty trzeba będzie po prostu zaczekać. Dyskomfort ustąpi po kilku dniach noszenia aparatu. Zęby będą musiały przyzwyczaić się do nowego “szkieletu”, który będzie je teraz prostował.

Ile trwa leczenie ortodontyczne?

Już podczas pierwszej wizyty u ortodonty ustalany jest orientacyjny czas leczenia, a także cały indywidualny plan. Lekarz przedstawi różne opcje leczenia, ale również doradzi, która z nich w Twoim przypadku okaże się najlepsza i najbardziej skuteczna. Czas leczenia uzależniony jest od stopnia skrzywienia zębów oraz współpracy pacjenta.

Jakie są koszty leczenia ortodontycznego?

Oczywiście wszystkie kwestie finansowe uzależnione są od wybranego rodzaju leczenia. Im dłuższy czas noszenia aparatu ortodontycznego, tym koszty będą z pewnością wyższe. Niekiedy na koszt leczenia wpływa również konieczność wykonania leczenia wstępnego. Obejmuje ono ekstrakcje zębów, ale również leczenie tych, które okazują się chore.

Umów się na wizytę u ortodonty w Poznaniu w City Dental.

W naszej klinice specjalizujemy się nie tylko w leczeniu zębów, ale również w ortodoncji. Eksperci, którzy u nas pracują to prawdziwi fachowcy, których doświadczenie, wiedza i umiejętności sprawiają, iż leczenie przebiega książkowo, skutecznie i bezboleśnie. W celu umówienia wizyty wystarczy skontaktować się z naszą recepcją i wybrać odpowiedni dla siebie termin. Nasi lekarze wybiorą dla Ciebie najlepszą metodę leczenia, a Ty będziesz mógł przestać marzyć o prostym, pięknym uśmiechu. Już niedługo będzie Ci on towarzyszył codziennie.

Pamiętaj w City Dental leczenie ortodontyczne może być przeprowadzone w ramach programu raty 0%


Did you like this? Share it!

Szybki kontakt