5 sposobów na Hollywoodzki uśmiech

Dentysta Poznań, stomatolog Poznań, Klinika Poznań

Wielokrotnie zastanawiałeś się, jak gwiazdy Hollywood robią to, że ich uśmiech jest tak śnieżnobiały i piękny? Media społecznościowe, filmy, czy telewizja karmią nas idealnymi obrazkami, sylwetkami ludzi oraz uśmiechami, a my popadamy w kompleksy. STOP. Ty też możesz mieć piękny uśmiech celebrytki. Oto pięć kroków, które pozwolą Ci uzyskać go dzięki wizycie w naszej klinice. Odzyskasz pewność siebie i nową jakość życia.

Licówki kosmetyczne

Oczywiście jednym z głównych powodów, dla których gwiazdy mają idealny, śnieżnobiały uśmiech, są licówki. Większość z nich zakłada je u szczytu swojej kariery. Nadają zębom nie tylko biały kolor, ale również idealny kształt. Stomatologia estetyczna jest w stanie zapewnić każdemu idealny uśmiech, nawet bez noszenia aparatu i bez zabiegu wybielania zębów. Przebarwione, wyszczerbione i zaniedbane zęby, można z łatwością zakryć przygotowanymi wcześniej licówkami.


Ortodoncja

To już nieco dłuższy proces leczenia zębów, które z natury nie są proste. Aparaty ortodontyczne na zębach są ostatnio bardzo modne. Początkowo mogą sprawiać pewien dyskomfort, jednak z czasem on mija. Efekty potrafią być spektakularne, jednak konieczne jest stosowanie profilaktyki zabezpieczającej po zdjęciu aparatu, jak chociażby nakładka retencyjna lub stały drucik retencyjny, niewidoczny, umieszczony na tylnej powierzchni zębów.


Wybielanie zębów

Czasem trzeba sobie odrobinę pomóc, aby zęby uzyskały idealny, śnieżnobiały odcień. Jednym ze sposobów jest wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym. Zabiegów najczęściej musi być kilka, ale już pierwszy z nich daje wyraźny efekt. Wybielanie pozwala na podniesienie samopoczucia oraz zupełnie inne spojrzenie na siebie, jako osobę. Dostępne są dwie metody profesjonalnego wybielania zębów. Możesz wybielać w domu, zakładając na noc specjalnie przygotowane nakładki z preparatem wybielającym. Metoda ta wymaga cierpliwości, nakładki zakładamy na Max 14 dni w zależności od stężenia preparatu. Są plusy- jak lekko przyciemnią się zęby po paru miesiącach, można znów dokupić sam preparat i podtrzymać efekt.


Zbilansowana dieta

Na kolor, ale również kształt zębów może mieć wpływ dieta. Niektóre pokarmy mają wpływ na przebarwienia, ale również ukruszenie zębów. Kwaśne produkty są w stanie uszkodzić zęby poprzez erozję. Zbilansowana dieta pozwoli na zachowanie pięknego uśmiechu jak najdłużej.

Stan szkliwa i dziąseł może również świadczyć o bulimii oraz refluksie żołądkowo-przełykowym. Kwas żołądkowy przy powyższych schorzeniach trawi zęby na wybranych powierzchniach. Dobry stomatolog może być pierwszym, który wskaże rodzicom, że dziecko ma problem z bulimią. Dobry dentysta może również skierować do gastroenterologa, który wyleczy refluks.

Odrzuć alkohol

Niewiele osób wie, jak alkohol wpływa na kolor szkliwa i zębów. Jeden kieliszek wina w piątek wieczorem każdego tygodnia, może przyczynić się do ogromnego spożycia cukru, a tym samym zniszczenia struktury zęba. Poza tym ciemnoczerwony kolor ma również wpływ na odcień zębów. Stąd też warto po winie wypić szklankę wody, a najlepiej ustalić sobie limit picia 2 litrów wody dziennie.


Uśmiech celebrytki jest możliwy

Pragniesz uśmiechać się niczym gwiazdy na dużym ekranie? Mieć kształtne, białe zęby, które będą podziwiać inni, a Ty nie będziesz mógł przestać się uśmiechać? To możliwe. Zajrzyj do City Dental, umów wizytę i omów wszystkie szczegóły ze stomatologiem. Dobierzemy dla Ciebie odpowiedni sposób leczenia, który sprawi, że zapomnisz o kompleksach. Twoje zęby będą proste, śnieżnobiałe i idealnie gładkie. Dentysta podpowie Ci, jakie leczenie należy wdrożyć, ponieważ możliwe będzie konieczne leczenie wstępne, zanim przejdziecie do konkretnego zabiegu, jak wybielanie czy też aparat ortodontyczny. Czasem wystarczy prosty zabieg higienizacyjny czy piaskowanie zębów. Czasem osiągnięcie uśmiechu celebrytki to długi proces, jednak wart oczekiwania.

Did you like this? Share it!

Szybki kontakt