Poradnik: Jak przejść z protez na implanty dentystyczne

Dentysta Poznań, stomatolog Poznań, Klinika Poznań

Protezy czy implanty? To odwieczny problem wielu osób, które mają już tradycyjne protezy i zastanawiają się nad ich wymianą na implanty. Nowoczesna technologia oraz postęp w medycynie sprawiają, że uśmiech może być jeszcze piękniejszy niż wcześniej. W przypadku protez istnieje wiele kwestii, które utrudniają codzienne funkcjonowanie. Implanty mają je zlikwidować. Warto więc wybrać się do City-Dental, aby omówić tę kwestię z lekarzem implantologiem. Chcesz wiedzieć, czego należy spodziewać się podczas wymiany? Mamy dla Ciebie garść informacji.

Implanty – jak to działa?

Zanim zdecydujesz się na zmianę protez na implanty, musisz skonsultować się z lekarzem. Chirurg implantolog oceni, czy nie ma konieczności dodatkowego przeszczepu kości. Często sytuacja wygląda w ten sposób, że dodanie dodatkowego materiału kostnego do szczęki sprawia, że staje się ona mocniejsza i lepiej wspiera implanty. Po ocenie wstępnej dowiesz się również, czy nie jest konieczne leczenie przyzębia.

Jak umieszcza się implant?

Protezy jedynie spoczywają na dziąsłach. Implanty to jednak dość inwazyjny zabieg, który polega na zakotwiczeniu ich w kości szczęki lub żuchwy. Chirurg stomatolog wykonuje niewielkie nacięcia na dziąsłach i wprowadza nowe korzenie. Oczywiście stres i zdenerwowanie są tutaj całkowicie normalne. Zabieg odbywa się jednak w pełnym znieczuleniu komputerowym, pacjent kompletnie nic nie czuje. Wprowadzenie implantu nie boli.

Czy stara proteza może współpracować z implantami?

Nie, dlatego ze głównym celem wprowadzenia implantu jest to, aby pacjent nie musiał wyjmować zębów na noc czy do mycia. Implanty dają możliwość użytkowania zębów przez całą dobę bez skrępowania, że ktoś zobaczy nas bez zębów. Wszystkiego dowiesz się podczas wizyty u swojego stomatologa. Konieczne będzie wprowadzenie odpowiedniej diety bogatej w miękkie, nieinwazyjne dla wszczepów potrawy. Chodzi o to, aby ich nie uszkodzić i nie powodować bólu podczas jedzenia. Z czasem będziesz mógł jeść już wszystko. Wielu pacjentów uważa, że przyzwyczajanie się do nowej protezy na implantach trwa szybko, a komfort użytkowania zmienia się znacząco. Implanty są jak własne zęby, pozwalają na normalne funkcjonowanie, pozwalają zapomnieć o utracie zębów. Nie zakrywają oczywiście podniebienia tak jak klasyczna proteza akrylowa, co sprawia że unikniesz seplenienia i zaburzeń smaku.

Zmiana protezy na implanty w City-Dental

Jeśli zależy Ci na profesjonalnym zabiegu i najlepszej opiece, skontaktuj się z City-Dental. W naszej ofercie znajdziesz szereg zabiegów, w tym również wymianę protez na implanty. Wcześniejsza konsultacja z lekarzem dentystą pozwoli ocenić stan Twoich dziąseł i otrzymasz indywidualną propozycję leczenia. Nim się obejrzysz, będziesz mógł cieszyć się pięknym uśmiechem i komfortem jedzenia przez cały czas. Implanty to nowoczesne rozwiązanie, które dzięki zastosowaniu najnowszej technologii i postępu medycyny wpływa na codzienny komfort i samopoczucie pacjenta. Stres związany z zabiegiem jest oczywiście normalny, jednak w City-Dental dbamy o to, aby każdy pacjent czuł się maksymalnie zaopiekowany, bezpieczny i traktowany z należytą starannością.


Jeśli zabieg implantacji wydaje się być zbyt drogi, Centrum Stomatologiczne City-Dental umożliwia leczenie w systemie ratalnym. Pamiętaj również, że opłaty nie są jednorazowe a leczenie odbywa się etapami, co sprawia ze wydatek rozłożony jest na parę miesięcy.

Did you like this? Share it!

Szybki kontakt