Zabieg, który łączy wybielanie i odbudowę szkliwa: Poznaj magię regeneracyjnego wybielania zębów przy użyciu Prevdent

klinika stomatologiczna, stomatolog poznań, dentysta poznań

Odśwież swój uśmiech i przekonaj się o magicznej sile regeneracyjnego wybielania zębów! To niezwykły, jednorazowy zabieg stomatologiczny, który nie tylko rozjaśnia Twoje zęby, ale również przywraca im zdrowie i blask dzięki rewolucyjnemu systemowi Prevdent. Zapomnij o żółtych, matowych zębach – teraz możesz cieszyć się promiennym uśmiechem bez obaw o nadwrażliwość!

Co sprawia, że regeneracyjne wybielanie zębów jest tak wyjątkowe? Sekret tkwi w starannie opracowanym procesie, który łączy dwa kluczowe elementy: wybielanie i odbudowę szkliwa. System Prevdent to odpowiedź na Twoje potrzeby, gwarantując niesamowite efekty i jednocześnie dbając o zdrowie Twoich zębów.

Jak to działa? Poniżej w naszym artykule.

Wybielanie regeneracyjne – odkryj różnice, które czynią je wyjątkowym!

Wybielanie regeneracyjne z wykorzystaniem systemu Prevdent to rewolucyjny zabieg, który wyróżnia się spośród innych metod. Choć przypomina tradycyjne zabiegi laserowego wybielania zębów, to wprowadza kilka innowacyjnych modyfikacji, które sprawiają, że jest niezwykle skuteczne i kompleksowe.

Czym dokładnie wyróżnia się metoda Prevdent?

Połączenie wybielania z redukcją nadwrażliwości zębów i remineralizacją szkliwa – to kluczowy aspekt tego zabiegu. Dzięki unikalnemu połączeniu preparatu wybielającego opartego na nadtlenku wodoru i nano-hydroksyapatytu, uzyskujemy nie tylko efekt rozjaśnienia, ale także głęboką regenerację szkliwa. Nano-hydroksyapatyt, będący syntetycznym odpowiednikiem naturalnego hydroksyapatytu, łatwo penetruje strukturę szkliwa, ponieważ jest ona podobna do naturalnego budulca zębów i kości.

 • Znaczne zmniejszenie lub całkowite wyeliminowanie nadwrażliwości zębów zarówno w trakcie, jak i po zabiegu. Dzięki unikalnej formule Prevdent, Twoje zęby mogą doświadczyć wybielania bez żadnych nieprzyjemnych efektów ubocznych.
 • Opcja wykonania zabiegu z lampą lub bez niej. W przypadku wyboru zabiegu bez lampy, czas działania substancji aktywnej na szkliwo może się wydłużyć, co pozwala na jeszcze głębsze wniknięcie i lepsze rezultaty.
 • Zabieg podzielony na trzy etapy – usuwanie plam, wybielanie i naprawa szkliwa. Ten systematyczny proces zapewnia kompleksową pielęgnację Twoich zębów, usuwając plamy, rozjaśniając je i odbudowując szkliwo.
 • Czas trwania zabiegu: od 1 do 3 godzin. Dzięki zastosowaniu lampy z akceleratorem, czas wybielania zostaje skrócony, umożliwiając Ci cieszenie się nowym uśmiechem jeszcze szybciej.
Wybielanie zębów City Dental Poznań
— Klinika Stomatologiczna Impladent

Wybielanie regeneracyjne – odpowiednie rozwiązanie dla nadwrażliwych zębów!

Kiedy borykasz się z nadwrażliwością zębów, wybór odpowiednich zabiegów stomatologicznych w dziedzinie estetyki może stanowić wyzwanie. Niektóre metody, takie jak wybielanie nakładkowe, mogą okazać się niewłaściwe dla Ciebie. Na szczęście istnieje innowacyjne rozwiązanie, które może przynieść ulgę Twoim zębom – wybielanie regeneracyjne. To właśnie dzięki zastosowaniu nanohydroksyapatytu, substancji stosowanej w stomatologii do łagodzenia nadwrażliwości, ten zabieg może okazać się dla Ciebie idealnym wyborem. Remineralizacja szkliwa ma na celu zapewnienie Ci bezbolesnego wybielania, minimalizując dolegliwości bólowe po zabiegu lub eliminując je całkowicie.

Jeśli chodzi o przeciwwskazania do wybielania regeneracyjnego, istnieje kilka czynników, o których warto wiedzieć. Należą do nich: niewyleczone zęby, ciąża i okres karmienia piersią, alergie na składniki używane podczas zabiegu oraz choroby dziąseł. Zawsze ważne jest również skonsultowanie się z lekarzem w przypadku istnienia nowotworów lub chorób, takich jak cukrzyca czy epilepsja.

Przed przystąpieniem do zabiegu wybielania zębów, warto również zapoznać się z kilkoma ważnymi informacjami dotyczącymi:

 • Ciąży i karmienia piersią: W przypadku ciąży i okresu karmienia piersią, zawsze zaleca się skonsultowanie się z lekarzem przed przeprowadzeniem jakiegokolwiek zabiegu stomatologicznego. Choć wybielanie regeneracyjne jest stosunkowo bezpieczne, ważne jest, aby uzyskać indywidualne doradztwo od specjalisty.
 • Nadwrażliwości zębów: Właśnie dla osób z nadwrażliwością zębów wybielanie regeneracyjne jest szczególnie polecane. Dzięki remineralizacji szkliwa, dolegliwości bólowe podczas i po zabiegu powinny być minimalne lub wręcz nieobecne.
 • Aparatu ortodontycznego: Jeżeli posiadasz aparat ortodontyczny, warto skonsultować się ze swoim ortodontą przed przeprowadzeniem zabiegu wybielania regeneracyjnego. On może doradzić najlepsze rozwiązanie, uwzględniając Twoją aktualną sytuację ortodontyczną.
 • Plomb: W przypadku posiadania plomb, ważne jest, abyś skonsultował się z dentystą przed przystąpieniem do zabiegu wybielania regeneracyjnego. Dentysta oceni stan Twoich plomb i zaleci odpowiednie działania, aby uniknąć uszkodzeń podczas procesu wybielania.

Wybielaniu regeneracyjnemu – jak przebiega i jak się do niego przygotować!

Zanim przystąpisz do zabiegu wybielania regeneracyjnego, istnieje kilka ważnych kroków, które należy podjąć w celu odpowiedniego przygotowania zębów. Przede wszystkim, Twoje zęby powinny być zdrowe, dlatego konieczne jest wyleczenie wszelkich ubytków i próchnicy. Ważny jest również ogólny stan jamy ustnej, więc należy uporać się z ewentualnymi stanami zapalnymi. Przed zabiegiem przy użyciu systemu Prevdent, jeśli jest to konieczne dla Twojego uzębienia, przeprowadza się oczyszczanie z kamienia i osadu (skaling, piaskowanie). Po tym etapie należy odczekać przynajmniej dobę, zanim przejdzie się do właściwego wybielania.

Przebieg wybielania regeneracyjnego przy użyciu systemu Prevdent składa się z trzech etapów, które zapewniają skuteczne rezultaty:

 • Na początku, specjalnym preparatem usuwa się głęboko osadzone przebarwienia, których zabieg higienizacji nie był w stanie usunąć.
 • Drugim etapem jest wybielanie zębów poprzez nałożenie piankowej substancji zawierającej nanohydroksyapatyt i nadtlenek wodoru. Preparat pozostaje na zębach przez około 10 minut lub krócej (8 minut), jeśli używana jest lampa. Ten krok jest powtarzany co najmniej sześć razy, aby osiągnąć optymalne efekty wybielania.
 • Na zakończenie, przeprowadza się naprawę szkliwa za pomocą silnie skoncentrowanego serum z nanohydroksyapatytem. Ta końcowa faza znacznie redukuje nadwrażliwość i dolegliwości bólowe po zabiegu.

Oto kilka zaleceń, które warto przestrzegać po zabiegu wybielania regeneracyjnego:

Biała dieta: Kluczowe jest przestrzeganie białej diety przez pierwszą dobę po zabiegu. Oznacza to, że powinieneś wyeliminować z jadłospisu produkty, które mogą potencjalnie zabarwić Twoje zęby. Należą do nich herbaty, kawa, wino, soki owocowe, ciemne sosy, czerwone mięso oraz owoce i warzywa o silnym działaniu barwiącym.

Płukanie jamy ustnej: Może Ci być zalecane stosowanie specjalnej płukanki do jamy ustnej, która pomoże utrzymać świeżość i czystość po zabiegu. Wybierz płukankę z linii Prevdent, która jest dedykowana do pielęgnacji po wybielaniu regeneracyjnym.

Pasta do mycia zębów: Wybierz specjalną pastę do mycia zębów, która jest przeznaczona do pielęgnacji po zabiegu wybielania regeneracyjnego. Produkty z linii Prevdent mogą być odpowiednie, aby wspierać utrzymanie efektów zabiegu.

Unikanie produktów z fluorem: Po zabiegu wybielania regeneracyjnego zaleca się unikanie produktów do higieny jamy ustnej zawierających duże ilości fluorku. Dlatego warto skonsultować się ze stomatologiem w celu wybrania odpowiednich produktów, które nie zakłócą efektów zabiegu.

———

Jeśli po przeczytaniu tego artykułu jesteś zainteresowany/a zabiegiem wybielania regeneracyjnego i chciałbyś/łabyś uzyskać więcej informacji lub skonsultować się z doświadczonymi specjalistami, serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami w City Dental. Nasz zespół ekspertów z dziedziny stomatologii estetycznej jest gotowy odpowiedzieć na Twoje pytania, rozwiać wątpliwości i zapewnić Ci najlepszą opiekę.

W City Dental dbamy o jakość usług i komfort naszych pacjentów, dlatego oferujemy najnowocześniejsze metody wybielania regeneracyjnego, w tym również za pomocą systemu Prevdent. Nasz doświadczony personel zapewni Ci profesjonalną opiekę, indywidualnie dopasowany plan leczenia oraz troskę o Twoje zdrowie i bezpieczeństwo.

Nie zwlekaj! Skorzystaj z naszej wiedzy i doświadczenia, aby odzyskać piękny, biały uśmiech. Skontaktuj się z nami już dziś, aby umówić się na konsultację w sprawie wybielania regeneracyjnego. City Dental to miejsce, gdzie Twoje potrzeby i cele są naszym priorytetem.

Did you like this? Share it!

Szybki kontakt