Najdoskonalsze protezy zębowe: mosty na implantach w City Dental

W klinice City Dental oferujemy najdoskonalsze protezy zębowe, w tym zaawansowane i precyzyjne mosty na implantach, które stanowią doskonałą alternatywę dla protez ruchomych. Dzięki mostom na implantach nasi pacjenci mogą uniknąć zaniku kości, cieszyć się pełną funkcjonalnością, swobodnie jeść, gryźć i mówić, a utrata kilku, kilkunastu lub nawet wszystkich zębów przestaje być problemem.

W tym artykule chcielibyśmy bliżej przyjrzeć się protezom stałym, a zwłaszcza mostom na implantach, które nie wymagają wyjmowania na noc.

Czym dokładnie jest most protetyczny na implantach? 

Można go porównać do połączonych w szeregu koron protetycznych, które zastępują jeden lub kilka zębów. Most może być zamocowany na koronach pozostałych naturalnych zębów, ale w przypadku braku odpowiednich zębów, korzystamy z implantów. Wybór liczby implantów jest dostosowany do indywidualnych warunków anatomicznych pacjenta. Możemy osiągnąć efektywną odbudowę nawet używając dwóch implantów do uzupełnienia pięciu ubytków zębowych. Istnieje wiele możliwości kombinacji liczby koron i implantów.

W przypadku kompletnego bezzębia, proponujemy most odbudowujący pełny łuk zębowy. Jest to proteza stała, która opiera się na implantach i kompleksowo odbudowuje wszystkie zęby. Aby most był stabilny, minimalna liczba implantów to pięć w żuchwie (dolny łuk) i sześć w szczęce (górny łuk), znane jako All-on-six. W niektórych sytuacjach można rozważyć montaż mostu na czterech wszczepach (All-on-4) w żuchwie, jednak wtedy musimy skrócić łuk do 10 zębów. Ilość implantów jest dostosowana do jakości kości, stanu zdrowia pacjenta i długości łuku zębowego.

Most na implantach jest uważany za najdoskonalszą formę odbudowy protetycznej w przypadku bezzębia. Chociaż jest droższy od protez ruchomych, ma wiele zalet. Najważniejszym argumentem przemawiającym za mostem na implantach jest jego trwałość i nieruchomość w jamie ustnej. Pacjent nie musi kontrolować protezy za pomocą mięśni policzków, warg i języka, ponieważ most na implantach jest stabilny i nie przemieszcza się podczas żucia. To pozwala na dokładniejsze żucie i płynne przełykanie pokarmów, co korzystnie wpływa na trawienie i ogólny stan zdrowia. Ponadto, proteza stała jest łatwiejsza do utrzymania w czystości niż proteza ruchoma. Należy jednak pamiętać, że most na implantach nie zawsze jest możliwy, a zaniedbanie odbudowy po utracie zębów może prowadzić do znacznego zaniku kości, uniemożliwiając zastosowanie implantów.

W City Dental zawsze podkreślamy, że nie warto zwlekać z odbudową zębów. Pacjenci, którzy zaniedbują odbudowę lub stosują protezy ruchome przez długi czas, mogą doświadczyć znacznego zaniku kości. Jeśli kości nie ma w odpowiedniej ilości i jakości, montaż mostu na implantach może być utrudniony. Dlatego zalecamy, aby jak najszybciej podjąć decyzję o protezie na implantach.

Koszt mostu na implantach zależy od wielu czynników, takich jak rozmiar mostu, użyty materiał oraz liczba wszczepianych implantów. Warto jednak zauważyć, że tylko proteza stała na implantach zapewnia trwałe i pełne odtworzenie funkcji żucia, gryzienia i mówienia, jednocześnie zapobiegając szkodliwemu zanikowi kości. Ostateczny wybór protezy ma bezpośredni wpływ na komfort naszego codziennego życia i powinien być dobrze przemyślany.

Did you like this? Share it!

Szybki kontakt