Piaskowanie zębów dba o ich biały odcień

piaskowanie zębów, dentysta Poznań, stomatolog Poznań

Zdrowe i zadbane zęby to priorytet dla każdego z nas. Pacjenci, którzy pojawiają się w klinice City Dental wiedzą doskonale, że zdrowy uśmiech wpływa nie tylko na lepsze zdrowie, ale i ogólne samopoczucie. Niestety wielu z nich cierpi z powodu często pojawiającego się na zębach osadu. Brązowe przebarwienia, nieestetyczne, żółte odcienie mogą mieć różne podłoże powstawania. Uważa się, że najlepszym sposobem na ich pozbycie się, jest profilaktyczne piaskowanie zębów wraz z polerowaniem. Taką usługę oferujemy również w naszym gabinecie. Zabieg jest bezbolesny, a efekty są naprawdę świetne.


Przebarwienia na zębach: rodzaje

Pacjenci, którzy zgłaszają się do City Dental z problemami przebarwień na zębach, najczęściej mają już za sobą pewne zabiegi, które miały im pomóc w przywróceniu śnieżnobiałego uśmiechu. Prawda jest jednak taka, że domowe sposoby oraz ogólnie dostępne środki, takie jak pasty z aktywnym węglem, wcale nie są skuteczne. Wielokrotnie ich działanie porównuje się do papieru ściernego. A kto z nas chciałby zafundować zębom taki zabieg? Chyba nikt.


Przebarwienia możemy podzielić na kilka rodzajów:

Przebarwienia zewnętrzne

Powstają tak naprawdę przez całe życie w wyniku picia kawy, herbaty czy czerwonego wina. Wpływ mają na nie również papierosy oraz higiena jamy ustnej. Przebarwienia te powstają w zewnętrznej warstwie szkliwa, stąd też ich nazwa. Można je w prosty sposób usunąć w gabinecie stomatologicznym.

Przebarwienia wewnętrzne

Wpływ na ich powstanie mają np. leki czy też wady rozwojowe tkanek zębowych. Często zaczynają się już w dzieciństwie i związane są również z próchnicą. Trudno jest je usunąć, ale nie jest to niemożliwe. W wielu przypadkach rozwiązaniem dla poprawy wyglądu uśmiechu jest założenie licówek.

Przebarwienia związane z wiekiem

Niewielu pacjentów jest świadomych, że przebarwienia powstają również z wiekiem. Zęby przybierają kolor żółty, co jest efektem ścierania się szkliwa. Im jest ono cieńsze, tym bardziej widoczna staje się żółta zębina. Najlepszym sposobem na korektę tego typu uśmiechu, to wybielanie nakładkowe.


Co powoduje przebarwienia zębów?

Jeśli chodzi o czynniki zewnętrzne, które mają wpływ na powstawanie przebarwień, możemy wśród nich wymienić następujące:

  • produkty spożywcze: ciemne owoce, buraki, żółte przyprawy (curry, sos sojowy, kurkuma);
  • kawa, herbata, czerwone wino, gazowane napoje
  • tytoń w każdej postaci
  • wady szkliwa powstałe jeszcze w dzieciństwie
  • leki takie jak: tetracyklina i doksycyklina przyjmowane poniżej 12 roku życia; płyny do płukania ust z chlorheksydyną; leki stosowane w chemioterapii i radioterapii

Czym jest piaskowanie zębów?

Zabieg piaskowania zębów ma na celu usunięcie przebarwień powstałych na zębach z różnych powodów. W City Dental korzystamy z profesjonalnej piaskarki, która w prosty i bezbolesny sposób usuwa przebarwienia, zapewniając pacjentom zdrowy i śnieżnobiały uśmiech. Warto pamiętać, że zabieg ten jest całkowicie bezpieczny, zarówno dla dziąseł, jak i dla samego szkliwa. Po piaskowaniu, konieczne jest również polerowanie przy pomocy pasty polerskiej i gumek profilaktycznych, aby nic nie przykleiło się do chropowatej struktury zęba po samym piaskowaniu.

Zabieg piaskowania trwa około 30 minut. Wszystko uzależnione jest od ilości osadu, jaki znajduje się na zębach. Często czas ten jest znacznie krótszy. Należy powtarzać zabieg co 6 do 12 miesięcy, aby móc cieszyć się z najlepszego efektu śnieżnobiałego uśmiechu. W City Dental dbamy o niego każdego dnia.

Czym różni się skaling od piaskowania?

Skaling jest to metoda służąca do usunięcia kamienia nazębnego, podobnego do tego który gromadzi się w czajniku. Skalerem nie wolno usuwać żadnych przebarwień i do tego celu właśnie służy piaskowanie. Najczęściej metody te łączy się ze sobą a na koniec stosuje się fluor.
Zapisz się na zabieg piaskowania i polerowania zębów jeśli widzisz, że Twoje zęby zmieniły kolor, mają żółty odcień i przebarwienia wyraźnie dają się we znaki, nie czekaj. Zadbaj o piękny i zdrowy uśmiech. Zabieg piaskowania i polerowania zębów w City Dental jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny. W kilkanaście minut pozwala znów cieszyć się pięknym uśmiechem i pewnością siebie. Zadzwoń do nas i umów się przez recepcję na zabieg i wizytę. Zabieg piaskowania i polerowania najlepiej połączyć ze skalingiem i fluoryzacją aby w pełni zabezpieczyć zęby.

Did you like this? Share it!

Szybki kontakt